Wersja standardowa Wersja z powiększonym kontrastem Wersja tekstowa
MENU...
Facebook

W Oświęcimiu
dobra woda prosto
z kranuKranówka dla zdrówka!

Woda z Kranu
Zawsze Dobra

"Piję wodę z kranu, bo to dla mnie same korzyści: mniej plastiku w koszu, więcej pieniędzy w kieszeni i satysfakcja, że nie jestem ofiarą marketingu nabitą w butelki" - to cytat zaczerpnięty ze strony pijewodezkranu.org pokazujący zmieniające się podejście do picia kranówki.

Zastanówmy się, jak jest naprawdę. Czy podczas robienia zakupów przychodzi nam do głowy myśl, że woda z kranu jest alternatywą dla tej stojącej na półkach sklepowych? Raczej nie, bo wciąż brakuje nam zaufania do wody z wodociągu. Dlatego zamiast po prostu podstawić szklankę pod odkręcony kran, wydajemy mnóstwo pieniędzy na wody butelkowane. Nasza nieufność do wody z kranu narodziła się jeszcze w ubiegłym wieku, gdy normy dotyczące wody pitnej nie były takie restrykcyjne jak obecnie. Tymczasem obecnie bez obaw możemy pić wodę prosto z kranu. Dziś mamy w kranach dobrą wodę, jakościowo lepszą od butelkowanej.

Nieufność pozostała, ale my postaramy się to zmienić...

Edukacyjne upominki dla przedszkolaków

Od najmłodszych lat warto wyrabiać nawyk picia wody zamiast słodkich napojów. Postanowiliśmy pokazać przedszkolakom, jakie korzyści dla zdrowia niesie ze sobą picie wody z kranu. Ze względu na panującą epidemię nie mogliśmy spotkać się z naszymi milusińskimi osobiście, dlatego też przygotowaliśmy dla nich upominki i materiały edukacyjne zachęcające do picia wody prosto z kranu.

KONTAKT

Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o.
ul. Ostatni Etap 6, 32-603 Oświęcim
tel. (+48) 33 843-28-14
tel. (+48) 33 843-28-77  
tel. (+48) 697-771-703
tel./fax: (+48) 33 843-17-15
e-mail: pwik@pwik.oswiecim.pl

NAPISZ DO NAS