Wersja standardowa Wersja z powiększonym kontrastem Wersja tekstowa
MENU...
Facebook

W Oświęcimiu
dobra woda prosto
z kranuKranówka dla zdrówka!

Woda z Kranu
Zawsze Dobra

Picie wody z kranu, to mniej plastikowych śmieci

Niewątpliwie epoka betonu i stali ukształtowała nasz współczesny, konsumpcyjny świat jaki znany. Pytanie, czy trwająca obecnie epoka plastiku pozostawi po sobie równie imponującą spuściznę co jej poprzedniczka, czy będzie jednak głównie kojarzona ze stertami zalegających plastikowych odpadów, nie tylko na lądach lecz, co przeraża najbardziej, również w morzach i ocenach.

Obecnie na całym świecie podejmowane są różnorodne działania mające na celu ograniczanie zużywania plastiku oraz zagospodarowanie powstałych z niego odpadów. Nasze przedsiębiorstwo poprzez uruchomioną kampanię promującą picie wody z kranu pragnie również dodatkowo się przyczynić do zmniejszenia ilości plastikowych odpadów wytwarzanych na terenie miasta i gminy Oświęcim.

W szkołach rozpoczęliśmy montaż specjalistycznych poidełek, aby młodzież mogła pić bezpieczną i zdrową wodę wodociągową zamiast wód i napojów w plastikowych butelkach, które codziennie tysiące uczniów dźwigają w swoich tornistrach. Nie tylko możemy odciążyć, już i tak znacznie przeciążone, uczniowskie tornistry, lecz również znacząco ograniczyć ilość plastikowych odpadów na terenie naszej gminy.

Przy teoretycznym założeniu, że każdy przedszkolak i uczeń szkoły podstawowej z terenu miasta i gminy Oświęcim codziennie zużywa jedną półlitrową butelkę plastikową różnego napoju, możemy w skali 10 miesięcy w roku ograniczyć wytwarzanie plastikowego odpadu o 36,9 ton.

Zachęcamy do picia wody prosto z kranu. Jeśli jednak zachodzi potrzeba jej transportu lub krótkiego przechowywania, wykorzystujmy do tego naczynia szklane lub naczynia (np. bidony) wielorazowego użytku wykonane z odpowiednich tworzyw.

KONTAKT

Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o.
ul. Ostatni Etap 6, 32-603 Oświęcim
tel. (+48) 33 843-28-14
tel. (+48) 33 843-28-77  
tel. (+48) 697-771-703
tel./fax: (+48) 33 843-17-15
e-mail: pwik@pwik.oswiecim.pl

NAPISZ DO NAS